Petak, 16 Listopad 2015 14:26

Održana Županijska konferencija o prevenciji kardiovaskularnih bolesti

U organizaciji Zavoda za javno zdravstvo Požeško - slavonske županije danas je u Požegi održana 7. Županijska konferencija o prevenciji kardiovaskularnih bolesti u sklopu nacionalnog programa Živjeti zdravo. Konferenciji su među ostalima nazočili zamjenik ministra zdravlja Republike Hrvatske Marijan Cesarik, požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Ranko Stevanović, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Požeško - slavonske županije Mato Matijević, zamjenici župana i zamjenik gradonačelnika Darko Puljašić. U pozdravnom govoru župan Tomašević istaknuo je kako sve više moramo biti svjesni toga koliko malo je potrebno da bi živjeli zdravo:" Čast mi je biti ovdje s vama i slušati predavanja stručnih ljudi koji, kada je u pitanju naše zdravlje, znaju više od nas. Briga za zdravlje mora nam biti prioritet i već od danas moramo početi koristiti savjete kako se što zdravije hraniti i živjeti". Nakon prvog djela Konferencije uzvanici su se uputili u pješačku zonu gdje su degustirali zdrave domaće proizvode i tradicionalna jela Muzeja u loncu. Kako bi predstavili našu županiju kao jednu od onih u kojima se brine o zdravlju njezinih stanovnika primjerima dobre prakse pokazalo se da je tome uistinu tako. Po povratku u konferencijsku salu nazočnima su se predstavile udruge, ustanove, škole i obiteljska poljoprivredna gospodarstva sa svojim programima i proizvodima koji pomažu u provođenju zdravog načina života. 

Pročitano 4303 puta