Ponedjeljak, 12 Listopad 2015 07:50

Najuzornija hrvatska seoska žena Marija Ribičić iz Grabarja

Pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović, a u organizaciji udruge "Uzorne hrvatske seoske žene" protekloga vikenda u Velikoj održan je 16. Izbor za najuzorniju hrvatsku seosku ženu. Natjecanje je otvorio požeško - slavonski župan Alojz Tomašević te tom prigodom rekao: "Iznimna mi je čast biti danas ovdje jer vi ste majke, čuvarice, vi ste one koje čuvate ognjište naših otaca i naših djedova. Vi ste te koje nosite tradiciju i koje svoju djecu učite poštivanju tradicijskih vrijednosti".  O pobjednici je odlučivao deveteročlani stručni žiri i od 23 uzorne žene iz dvanaest županija najuzornijom je proglašena Marija Ribičić iz Grabarja. Prvom pratiljom proglašena je Božica Miskrić iz Čajkovaca dok je drugom proglašena Martina Medvidović iz Sikirevaca. Natjecanju su među ostalima nazočili izaslanik predsjednice Republike Hrvatske vukovarsko - srijemski župan Božo Galić, zastupnica u EU parlamentu Marijana Petir, Franjo Lucić te mnogi drugi. Izbor za najuzorniju hrvatsku seosku ženu trebao je biti održan u Vukovarsko - srijemskoj županiji odakle je prošlogodišnja pobjednica, ali zbog vala izbjeglica u toj županiji smatralo se da ne bi bilo u redu održati natjecanje te su Požeško - slavonska županija i općina Velika izašle u susret i organizirali natjecanje. Obzirom kako  je ovogodišnja pobjednica, Marija Ribičić, iz Požeško - slavonske županije i iduće godine izbor će biti organiziran na podučju Požeško - slavonske županije. 

Pročitano 3589 puta