Utorak, 06 Listopad 2015 13:54

U Gornjoj Obriježi održana komemoracija za poginule hrvatske branitelje

U organizaciji Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja Domovinskog rata Pakrac – Lipik, te uz sudjelovanje ostalih udruga proisteklih iz Domovinskog rata Pakraca i Lipika, danas je u Gornjoj Obriježi obilježena obljetnica stradavanja 19 hrvatskih branitelja u Batinjanima i Gornjoj Obriježi. Obilježavanje ove tragične obljetnice počelo je polaganjem vijenaca u Batinjanima na spomeniku poginulih hrvatskih  branitelja, nakon čega je obilježavanje nastavljeno u Velikom Banovcu te u Gornjoj Obriježi ispred memorijalne spomen kapelice. Brojna izaslanstva položila su vijence i zapalila svijeće kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima. U ime Požeško - slavonske županije vijenac su položili i svijeću zapalili župan Alojz Tomašević i zamjenik župana Željko Jakopović. Predsjednica Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja Silvija Svjetličić rekla je kako je iznimno radosna zbog prisutnosti velikog broja mladih komemoraciji te zahvalila nastavnicima lipičke i pakračke osnovne škole što djecu podučavaju istini o Domovinskom ratu. Govoreći na komemoraciji župan Alojz Tomašević rekao je kako žrtva ne smije biti zaboravljena:" Slušajući imena poginulih hrvatskih vitezova, čuo sam imena oca i sina. Oni su poginuli braneći svoj dom i svoju Domovinu i njihova žrtva nikada ne smije biti zaboravljena. Pozivam sve hrvatske branitelje i sve vas da pronosite istinu o Domovinskom ratu". Nakon komemoracije ispred kapelice služena je misa zadušnica za sve poginule hrvatske branitelje. 

Pročitano 3051 puta