Petak, 02 Listopad 2015 13:39

U Lipiku otvoreno prvo reciklažno dvorište u županiji

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća za sve poginule u Domovinskom ratu započelo je danas obilježavanje Dana grada Lipika. Nakon toga župan Alojz Tomašević u pratnji ostalih uzvanika, među kojima i saborskog zastupnika Franje Lucića, otvorio je prvo reciklažno dvorište u Požeško - slavonskoj županiji. "Svaki put kad dođem u Lipik događa se nešto veliko, a često sam ovdje. To je znak da gradonačelnik Kasana sa svojim timom, ali i sa vrijednim ljudima ovoga kraja znaju što hoće i kakvim Lipik vide u budućnosti. Prepoznali su važnost i shvatili da se u ova dvorišta ne donosi otpad nego sirovina. Stoga razmišljajmo ekonomski i sve ono što ide na otpad mi možemo i trebamo preraditi tako da bogatstvo ove zemlje uvećamo" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Reciklažno dvorište smješteno je u Poduzetničkoj zoni u Lipiku, a investiciju vrijednu 2,2 milijuna kuna financirali su sa 80% Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i 20% grad Lipik. Uzvanici su prošetali dvorištem te se nakon toga uputili na Svečanu sjednicu Gradskog vijeća grada Lipika. Svečanu sjednicu otvorio je predsjednik Gradskog vijeća Ivan Molnar, a nakon njega gradonačelnik Vinko Kasana izvijestio je uzvanike o tome što je učinjeno u proteklom razdoblju. "U suradnji s partnerima Vodocrpilište Gaj izgradili smo i gotovo riješili problem vodoopskrbe, radi se na izgradnji infrastrukture u Poduzetničkoj zoni II, s posebnim veseljem pratimo izgradnju bioplinskog postrojenja u Gaju koja je radi tehničke dokumentacije u malom zastoju. Osim toga na proljeće, kako je investitor najavio, kreće od 200 milijuna kuna projekta obnove Kursalona, Wandelbahna i gradnje hotela" rekao je gradonačelnik Kasana. Uzvanicima su se obratili i saborski zastupnik Franjo Lucić, župan Alojz Tomašević te gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić. Godišnje nagrade grada Lipika dobili su Zaudi Demiri, Tibor Csucs, Hrvatske vode i Marija Blažinović. Počasnim građaninom proglašen je Peter Logar iz austrijske pokrajine Tirol.

Pročitano 2934 puta