Četvrtak, 01 Listopad 2015 14:17

Predstavljen nacionalni projekt Okusi hrvatske tradicije - Okusi zlatne Slavonije

Danas je u Gradskom muzeju Požega predstavljen nacionalni projekt Okusi hrvatske tradicije - Okusi zlatne Slavonije. Projekt provodi Turistička zajednica Požeško - slavonske županije. "Iako ovo područje baštini tradiciju vrhunskih namirnica i mnoštvo gastronomskih delicija, nije dovoljno prepoznatljivo na gastro karti, takva ponuda nije dovoljno prezentirana i zstupljena u restoranima, te gosti ne poznaju sva kulinarska blaga ovog područja. Time vođeni ušli smo u nacionalni projekt Okusi hrvatske tradicije - Okusi zlatne Slavonije. Sadržaj projekta usmjeren je na razvoj ponude lokalnih jela, razvoj prepoznatljivosti, brendiranje i promociju prema širem turističkom tržištu. Posebno nam je drago što standard Okusi zlatne Slavonije imamo priliku dodijeliti našim ugostiteljima na izložbi Muzej u loncu" rekla je direktorica Turističke zajednice Maja Jakobović. Tradicionalna lokalna jela od danas se mogu naći na jelovnicima osam ugostiteljskih objekata s područja Požeško - slavonske županije te su im danas uručeni jelovnici i oznake, odnosno table, koje označavaju da su dio nacionalnog projekta. Župan Alojz Tomašević nije bio u mogućnosti nazočiti događaju te je pismeno uputio čestitku nositeljima standarda:" Čestitam svim nositeljima standarda Okusi hrvatske tradicije - Okusi zlatne Slavonije koji danas primaju oznake pripadnosti ovome nacionalnom projektu. Vjerujem da će svi uspješno kroz svoju ponudu promicati tradicijske vrijednosti i gastronomiju ovoga kraja svim gostima i žiteljima naše županije. Izražavam zadovoljstvo što je Turistička zajednica provela ovaj projekt i što je isti implementiran u ugostiteljskim objektima u našoj županiji te se nadam da ćemo time postati prepoznatljiva gastro destinacija kontinentalne Hrvatske jer sljubivši vrhunsku gastronomiju sa vrhunskim vinima koje imamo to postaje itekako moguće". 

Pročitano 3662 puta