Ponedjeljak, 14 Rujan 2015 12:30

Održana smotra folklora u Jakšiću

Protekloga vikenda u organizaciji HKUD "Slavonija" u Jakšiću je održana 14. smotra folklora "Pjesmom u jesen". Prvog dana smotre nastupile su dječje folklorne skupine iz Batrine, Velike Kopanice, Feričanaca, Grabarja, Pleternice, Kaptola, Bjeliševca i Jakšića. Drugi dan bio je rezerviran za starije folklorne skupine i svečane zaprege. Nakon mimohoda središtem Jakšića kulturno - umjetnička društva nastupila su u dvorištu osnovne škole. Smotru folklora "Pjesmom u jesen" otvorio je požeško - slavonski župan Alojz Tomašević. "Ponosan sam što stojim pred vama kao župan najljepše županije u Hrvatskoj, najboljih i najčasnijih ljudi koji znaju pokazati i očuvati tradiciju svoga kraja" rekao je tom prigodom župan Tomašević. 

Pročitano 3207 puta