Srijeda, 09 Rujan 2015 14:13

Učenicima s teškoćama u nastavi i ove godine pomoć asistenata

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha na danas održanoj tiskovnoj konferenciji izjavili su kako će učenici s teškoćama u nastavi iz dvije srednje i 11 osnovnih škola, njih 65, i ove školske godine imati pomoć asistenata. "Projekt "Obrazujmo se zajedno" koji je ostvarila Požeško - slavonska županija vrijedan je 1.728.422,00 kuna. Nositelj projekta je Županija, a partneri na projektu su dvije osnovne i 11 srednjih škola. Sretan sam što ćemo ovim projektom zaposliti 41 mladu osobu i što će roditelji na ovaj način biti sigurni jer će o njihovoj djeci brinuti stručni ljudi" rekao je župan Tomašević. Projekt se financira sredstvima Europskog socijalnog fonda 95% i 5% sufinancira Požeško - slavonska županija. Javni pozivi za asistente u nastavi objavljeni su na Zavodu za zapošljavanje te na internet stranicama Požeško - slavonske županije i škola. 

Pročitano 3767 puta