Petak, 28 Kolovoz 2015 15:02

Svečano obilježen Dan općine Velika

Svetom misom u Župnoj crkvi Svetog Augustina započelo je danas obilježavanje Dana općine Velika. Nakon svete mise održana je Svečana sjednica Općinskog vijeća kojoj su među ostalima nazočili saborski zastupnik Franjo Lucić, požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, brojni gradonačelnici, načelnici i gospodarstvenici. Načelnik općine Velika Vlado Boban u svom govoru dao je kratki osvrt na proteklih godinu dana. "Prošle godine u ovo vrijeme dao sam obećanje da ćemo do idućeg Dana općine riješiti bitne stvari za našu općinu i danas sa ovoga mjesta kažem da smo to i učinili. Općina Velika više nema dugova" rekao je načelnik Boban. Župan Alojz Tomašević pozdravio je nazočne i tom prigodom rekao: "Ponosan sam i sretan jer možemo reći kako je jedna predivna općina pobjedila neman, dugove koji su je tištili posljednjih desetak godina, i sada konačno mogu gledati u budućnost i razvijati sebe". Nazočne su prigodno pozdravili i saborski zastupnik Franjo Lucić te načelnica Raše Glorija Paliska Bolterstein i gradonačelnik grada Bakra Tomislav Klarić. Izaslanik ravnatelja Hrvatskog centra za razminiranje uručio je načelniku Bobanu posljednju minu sa područja općine Velika kao znak da je općina potpuno očišćena od mina. 

Pročitano 3719 puta