Petak, 26 Lipanj 2015 13:23

Održana prezentacija gospodarskih i turističkih potencijala županije

Povodom Dana državnosti Republike Hrvatske, u organizaciji Veleposlanstva Republike Hrvatske  i Požeško - slavonske županije, Požeško - slavonska županija predstavila je svoje gospodarske i turističke potencijale u Beogradu. Veleposlanstvo RH svake godine tradicionalno obilježava Dan državnosti velikim primanjem na kojemu se okupi oko 800 uglednika iz političkog, javnog i gospodarskog života. Prošle godine na primanju se predstavila Bavarska, a ove godine za predstavljanje su odabrali Požeško - slavonsku županiju. Prije prijema petnaest gospodarstvenika i vinara sa područja županije, predsjednik Odbora za poljoprivredu u Hrvatskom Saboru Franjo Lucić i župan Alojz Tomašević održali su radni sastanak u Privrednoj komori Srbije u svrhu uspostavljanja poslovnih kontakata i suradnje. Nakon sastanka gospodarstvenici, vinari i predstavnici Turističke zajednice Požeško - slavonske županije predstavili su se uzvanicima na prijemu povodom Dana državnosti Republike Hrvatske. 

Pročitano 3895 puta