Ponedjeljak, 01 Lipanj 2015 09:41

Najuzornija seoska žena županije Marija Ribičić

Protekloga vikenda u Velikoj je bilo nekoliko događanja koja su okupila veliki broj posjetitelja. Prigodom gastro manifestacije Najduži stol Požeško - slavonska županija organizirala je izbor za Najuzorniju seosku ženu. Na izboru je pobjedila Marija Ribičić iz Grabarja, drugom pratiljom proglašena je Nevenka Marković iz Treštanovaca dok je za treću pratilju proglašena Jasna Uremović iz Zagrađa.  Pobjednici Mariji Ribičić lentu i cvijeće uručio je župan Alojz Tomašević. Marija Ribičić rođena je 1981. godine u Bučju. Osnovnu školu završila je u Pleternici, a srednju ekonomsku u Požegi. Udana je i živi u Grabarju sa suprugom Ivicom i trojicom sinova. Bavi se poljoprivredom na ukupno 50 ha zemljišta, raznih kultura. Na svom izuzetno lijepo uređenom imanju uzgajaju 50 goveda i timare svoja 3 konja te proizvode domaće mliječne i mesne proizvode.  Pored svega navedenoga, izrađuje sve vrste ručnih radova, tka na tkalačkom stanu i aktivna je članica Kulturno umjetničkog društva „Poljadija“ iz Grabarja. Izuzetno je aktivna u svim akcijama i aktivnostima humanitarnog karaktera na području Grada Kutjeva, u izradi ručnih radova, pečenju domaćih kolača i spremanju svih slavonskih specijaliteta.  Iako jako mlada, čvrsto drži svoju brojnu obitelj na okupu, kao domaćica, majka, snaha i poduzetnica i uz sve to sveprisutna je u svim društvenim događanjima.

Pročitano 4995 puta