Petak, 29 Svibanj 2015 10:28

Predstavljeni turistički potencijali županije

Na danas održanoj konfereciji za medije  župan Alojz Tomašević i direktorica Turističke zajednice Požeško - slavonske županije Maja Jakobović izvijestili su javnost o nedavno održanim prezentacijama turističkog potencijala Požeško - slavonske županije. "Prije tri dana pred 50-ak novinara i predstavnika turističkih agencija u Zagrebu prezentirali smo što sve, u turističkom smislu, nudi naša županija preko eno - gastro ponude pa sve do kulturne i povijesne baštine. Nazočni su bili oduševljeni predstavljenim, ali ono u čemu smo se svi složili je nedovoljan broj turističkih aranžmana s našega područja. Zato smo upravo i krenuli na ovaj način predstaviti se tržištu" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Prema riječima direktorice Jakobović u posljednje tri godine zabilježeni su znatni pomaci:" Na području Slavonije u Požeško - slavonskoj županiji zabilježeni su najznačajniji pomaci u turizmu. U periodu od tri godine sa 18 došli smo na 28 tisuća noćenja što je s obzirom na naše smještajne kapacitete, 480 kreveta, uistinu vrlo značajno. U našoj županiji najviše je prisutan oblik aktivnog odmora čemu je doprinijela i potpuna digitalizacija svih biciklističkih i planinarskih trasa". Direktorica Jakobović najavila je i otvaranje dvaju novih turističkih agencija na području Požeško - slavonske županije specijaliziranih za eno-gastro turizam i aktivni odmor. 

Pročitano 3383 puta