Utorak, 12 Svibanj 2015 08:45

Veleposlanica Makedonije posjetila Kutjevo

Grad Kutjevo posjetila je makedonska veleposlanica u Republici Hrvatskoj, NJ.E. Daniela Karagjozoska. Veleposlanica se u Kutjevu susrela sa županom Požeško – slavonske županije Alojzom Tomaševićem i gradonačelnikom Grada Kutjeva Josipom Budimirom te su razgovarali o gospodarskim pitanjima, zajedničkim interesima te budućoj suradnji. Nakon toga održan je radni sastanak sa gospodarstvenicima s područja Grada Kutjeva i makedonskom obitelji Grozdanoski koja već 50 godina živi i radi u Kutjevu. Veleposlanica je izrazila želju za povezivanjem ekonomije i obnovom suradnje u pogledu vinarstva jer su Makedonija i Hrvatska blizu, nema jezične barijere i imaju zajedničku povijest. Župan Tomašević i gradonačelnik Budimir zahvalili su veleposlanici na posjetu te izrazili žaljenje zbog nedavnih događanja u Makedoniji.Pročitano 4105 puta