Srijeda, 06 Svibanj 2015 12:10

Obrtničkoj školi odobren novi EU projekt vrijedan 1,3 milijuna kuna

Obrtničkoj školi u Požegi odobren je projekt naziva "Energetska efikasnost u graditeljskim zanimanjima - vještine i kompetencije za budućnost i radna mjesta" vrijednosti 1.322.730,00 kuna u 100-postotnom iznosu financiran sredstvima iz EU fondova. Projekt je predstavila ravnateljica škole Iva Šnajder ističući kako je ovaj projekt prilika da nakon što gospodarstvenici iskažu svoje potrebe, kroz izmjenu kurikuluma, dobiju kadrove kakvi su im potrebni. Naime, sektor graditeljstva u Hrvatskoj prolazi kroz proces restrukturiranja u smjeru većeg ulaganja u energetsku efikasnost objekata, pa time i potreba za prilagodbom postojećih nastavnih programa. Kako bi se očuvala konkurentnost građevinskog sektora u budućnosti i kako bi budući građevinari bili relevantni za tržište rada, projekt će unijeti inovativne ideje u nastavne procese strukovne škole i odmah primjenjiva znanja. Modificirani kurikulumi biti će prilagođeni za verifikaciju pri Ministarstvu nakon čega će se moći replicirati i u drugim graditeljskim školama. "Iznimno mi je drago zbog ovog projekta jer će omogućiti mladim ljudima zaposlenje odmah nakon školovanja i zaustaviti iseljavanje iz naše županije" rekao je tom prigodom župan Tomašević. 

Pročitano 3549 puta