Utorak, 05 Svibanj 2015 00:00

Župan posjetio obrazovne ustanove u Pakracu

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević u pratnji gradonačelnika Pakraca i njegove zamjenice, Davora Huške i Anamarije Blažević, posjetio je danas pakračke obrazovne ustanove. "Našu djecu moramo naučiti proizvoditi i raditi, a posebno naučiti ih cijeniti obrtnička zanimanja. Ne možemo očekivati da će naše probleme riješiti netko drugi, moramo se okrenuti našim sposobnostima. Gospodarstvo se ne može pokrenuti bez znanosti zato su važne osnovne i srednje škole da svojim sustavom obrazovanja pristupaju tako da stvore mlade ljude sposobne za tržište rada" rekao je župan Tomašević prilikom posjeta. Ravnateljica OŠ "braće Radića" Pakrac Sanja Delač izvijestila je župana kako imaju u planu osnovati učeničku zadrugu te opremiti višenamjensku prostoriju u školi u mjesto produženog boravka za učenike putnike. Škola također planira zasaditi i voćnjak u čiju je svrhu, kako je rekla dogradonačelnica Blažević, Grad Pakrac ponudio zemljište iza pakračkog matičnog vrtića. Dario Čilić, ravnatelj Srednje škole Pakrac, prilikom obilaska škole, rekao je kako pakračku srednju školu pohađa više od 70 posto učenika iz drugih gradova i županija te uz program opće gimnazije, građevinske strukovne škole, programa izobrazbe rukovatelja samohodnim građevinskim strojevima, stolara, montera suhe gradnje učenici kroz praktičnu nastavu dobivaju potrebno znanje za tržište rada. Naglasio je i kvalitetu programa izobrazbe medicinskih sestara i tehničara te fizioterapeutskih tehničara čija se cjelokupna izobrazba zaokružila, ne samo praktičnim radom u pakračkoj i lipičkoj bolnici, nego i otvaranjem dislociranog studija fizioterapije u zgradi Pedagoške akademije u Pakracu u čiju je obnovu i prenamjenu zgrade, osim pakračke srednje škole, sudjelovala i Požeško - slavonska županija te Grad Pakrac. Osim obilaska prostora studija fizioterapije Zdravstvenog veleučilišta, župan Tomašević posjetio je i mješoviti đački dom u Pakracu te izrazio zadovoljstvo u uspješnim realizacijama raznih projekata koje ove ustanove provode, aktivnostima i dosadašnjoj suradnji te najavio još jedan posjet drugim obrazovnim institucijama u Pakracu. (Pakrački list)

Pročitano 3984 puta