Četvrtak, 19 Ožujak 2015 00:00

Obilježen Dan grada Pakraca

Na blagdan svetog Josipa, zaštitnika grada Pakraca, odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima te nakon toga Svetom misom u župnoj crkvi započelo je danas obilježavanje Dana grada Pakraca. Na Svečanoj sjednici Gradskog vijeća grada Pakraca održanoj u Gradskoj vijećnici nazočili su brojni uzvanici među kojima i izaslanik predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar - Kitarović požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, general Mladen Markač, saborski zastupnik Franjo Lucić, gradonačelnici i načelnici te mnogi drugi. Gradonačelnik Pakraca Davor Huška, zamjenik gradonačelnika Zaprešića Damir Benčević i zamjenik dekana Veleučilišta „Baltazar“ Zaprešić Milan Jurina na Sjednici su potpisali sporazum o suradnji u uspostavi i razvoju prijediplomskih i diplomskih stručnih studija, organizaciji stručnih i znanstvenih skupova te razvoju institucionalnih odnosa kako bi se povećala kvaliteta visokoškolskog obrazovanja na području Pakraca i Zaprešića. U svome obraćanju izaslanik predsjednice RH župan Tomašević rekao je kako je Pakrac herojski grad koji nije pokleknuo ni pred agresorom u Domovinskom ratu niti pred teškom gospodarskom situacijom. Na Svečanoj sjednici podijeljene su godišnje nagrade Grada Pakraca. Zlatnu plaketu „Grb Grada Pakraca“ u ime Udruge 100%-tnih hrvatskih ratnih vojnih invalida 1. skupine primio je Dražen Kokotić za područje društvenih djelatnosti. Za područje zdravstva i socijalne skrbi Zlatnu plaketu primio je Nikica Pavlović u ime Udruge za promicanje inkluzije Zagreb te za područje gospodarstva u ime dobitnika Giovannija Riganella iz Italije primio je Alen Orzes, direktor tvrtke D.E.M. d.o.o. Pakrac. Priznanje „Pečat Grada Pakraca“ za poseban doprinos u duhovnom i materijalnom razvoju dobio je Streličarski klub „Kuna“ Pakrac. Priznanja su također dobili i pionirska selekcija NK „Hajduk“ Pakrac te novinarka HRT-a Dubravka Vukoja.

 

Pročitano 4212 puta