Srijeda, 18 Ožujak 2015 11:16

Održana prezentacija na temu organizacije proizvodnje povrća

Danas je u Županijskoj vijećnici održana prezentacija na temu "Organizacija proizvodnje povrća, otkup i plasman proizvoda malih domaćinstava u Požeško - slavonskoj županiji". Župan Alojz Tomašević tom prigodom je rekao:" Poznato vam je da Požeško - slavonska županija potiče naše proizvođače u udruživanja. Danas će nam ovdje biti prezentiran upravo jedan takav primjer i na osnovu analize koja je učinjena znat ćemo smjer kojim trebamo ići". Prezentaciju je održao predstavnik tvrtke Consilium Expert d.o.o. Vitomir Luketa. "Studija koju predstavljamo danas napravljena je još 2000. godine, 2001. godine zaustavljena je od strane tadašnje politike. Smatramo da je neprimjereno i nedozvoljeno da smo uz takve potencijale i resurse ogromni uvoznici povrća. Analizirali smo seoska gospodarstva s područja Požeško - slavonske županije i tom studijom pokušavamo dokazati da je moguće zemlju u seoskim gospodarstvima staviti u funkciju vrlo kvalitetnih uzgoja povrtlarskih kultura i plasmana istih. Po najlošijem scenariju otvorilo bi se petstotinjak radnih mjesta i to na seoskim gospodarstvima" rekao je Luketa. Prezentaciji su nazočili predstavnici županije, razvojne agencije "Panora", gradonačelnici i načelnici.

Pročitano 3737 puta