Subota, 14 Ožujak 2015 18:06

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar - Kitarović u Požeško - slavonskoj županiji

Požeško - slavonsku županiju danas je posjetila prva hrvatska predsjednica gospođa Kolinda Grabar Kitarović. Župan Alojz Tomašević i gradonačelnik Požege Vedran Neferović dočekali su predsjednicu Grabar - Kitarović u požeškoj vojarni "123. brigade" gdje je 14. naraštaj ročnih vojnika na dragovoljnom vojnom osposobljavanju položio prisegu. Nakon svečanosti polaganja prisege Predsjednica i njezini suradnici u pratnji župana  i gradonačelnika obišli su Taktičko - tehnički zbor Oružanih snaga Republike Hrvatske. Potom su se uputili na Trg sv. Terezije kako bi nazočili smotri povijesnih postrojbi  prigodom Dana grada Požege i Grgureva. Smotru više od dvadeset postrojenih povijesnih postrojbi izvršila je predsjednica Republike Hrvatske i vrhovna zapovjednica Oružanih snaga gospođa Grabar - Kitarović u pratnji pukovnika Vlade Čuline i zapovjednika povijesnih postrojbi Vatroslava Bekafiga. Tijekom Svečanog programa na Trgu sv. Terezije nazočnima su se obratili požeški gradonačenik Vedran Neferović, požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i  predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar - Kitarović. Po završetku svečanosti Predsjednica se družila sa okupljenim građanima te se potom sa svojim suradnicima uputila u Požešku biskupiju na sastanak sa biskupom msgr. Antunom Škvorčevićem. U pratnji saborskog zastupnika Franje Lucića, župana Tomaševića i gradonačelnika Neferovića predsjednica Grabar - Kitarović posjetila je socijalno ugroženu obitelj iz Požege te obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo obitelji Mate Kovačevića iz Poloja gdje ih je osim obitelji Kovačević dočekala i gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić.

Pročitano 4703 puta