Utorak, 03 Ožujak 2015 14:20

Potpisan Sporazum o poslovnoj suradnji sa Prehrambeno - tehnološkim i Poljoprivrednim fakultetom iz Osijeka

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević potpisao je danas Sporazum o poslovnoj suradnji sa dekanima Prehrambeno - tehnološkog i Poljoprivrednog fakulteta iz Osijeka, dr.sc. Dragom Šubarićem i prof.dr.sc. Vladom Gubercem. "Zahvaljujem dekanima, ali i prof. dr. Borislavu Miličeviću koji je i predložio potpisivanje sporazuma. Vjerujem da će ovakva aktivnost, suradnja akademske zajednice i struke, vratiti život na selo i zaustaviti odlazak ljudi iz naše županije" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Sporazumom o poslovnoj suradnji fakulteti i županija obvezuju se na suradnju od zajedničkih interesa: razvitak novih i unapređenje postojećih postupaka proizvodnje, tehnologija i proizvoda obiteljskih gospodarstava sa područja Požeško - slavonske županije, konzultantskih usluga, izrada i predlaganje projekata od zajedničkog interesa, organizacije stručnih skupova, edukacije i dr. Potpisivanju sporazuma nazočili su i dr. sc. Borislav Miličević, zamjenici župana Ferdinand Troha i Željko Jakopović te predstavnici tvrtke Williams iz Požege koji su također potpisali Sporazum o suradnji sa fakultetima.

Pročitano 3708 puta