Četvrtak, 26 Veljača 2015 12:25

U srpnju Europsko prvenstvo u 3D streličarstvu u Pakracu

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević primio je danas u svome uredu predsjednika 3D streličarskog saveza Republike Hrvatske Alena Kiđemeta, potpredsjednika Svjetske streličarske federacije Ivana Mustapića, gradonačelnika grada Pakraca Davora Hušku, predstavnike turističke zajednice grada Pakraca i predstavnike Streličarskog kluba "Kuna" iz Pakraca. Razlog njihovog dolaska je organizacija 10. Europskog prvenstva u 3D streličarstvu koje će se održati od 06. do 11. srpnja ove godine u Pakracu. "Izuzetno mi je drago što će se jedno takvo natjecanje održati u gradu heroju, Pakracu, a pogotovo zbog toga što su hrvatski branitelji pokrenuli i osnovali jedan takav klub zbog čijih je sportskih rezultata Pakrac i dobio domaćinstvo. I što je najbitnije, u rad svoga kluba uključili su veliki broj mladih ljudi i djece" rekao je župan Tomašević. Predsjednik hrvatskog streličarskog kluba Kiđemet pojasnio je o kakvom sportu se radi "Grad Pakrac, odnosno Omanovac, odabrali smo zbog izuzetne lokacije i svih resursa koji su potrebni za kvalitetnu organizaciju, ali i zbog Streličarskog kluba "Kuna" koji je iznjedrio vrlo kvalitetne sportaše i koji je osvojio najviše natjecanja. Radi se o posebnoj disciplini gdje se ne puca u klasične mete nego hodom kroz prirodu u makete životinja. Na natjecanju će sudjelovati 250 natjecatelja iz 15 europskih zemalja". Naš proslavljeni atletičar, bacač koplja, Ivan Mustapić istaknuo je kako uvjete koje ima Omanovac nema nitko:" Svi oni koji jednom dođu u Pakrac vjerovatno će se vraćati još puno puta jer ljepote i prirodne uvjete za streličarske treninge koje ima Omanovac nema nitko u Europi".

Pročitano 3524 puta