Srijeda, 18 Veljača 2015 12:29

Kuća graševine – regionalni multimedijalni visitor centar

Župan Alojz Tomašević, direktorica Turističke zajednice Požeško – slavonske županije Maja Jakobović i direktorica Regionalne razvojne agencije Požeško – slavonske županije Senka Horvat danas su u Županijskoj vijećnici održali sastanak s predstavnicima vinara i vinogradara s ciljem intenzivne suradnje u daljnjem provođenju projekta „ Kuća graševine – regionalni multimedijalni visitor centar“. Istaknuta je važnost projekta za cijelu županiju, projekt podupiru Ministarstvo turizma i Ministarstvo regionalnog razvoja sukladno čemu su izvršeni ili su u tijeku određeni poslovi.
„ Kuća graševine – regionalni multimedijalni visitor centar“  imati će centralni objekt u Vetovu i dvije ispostave, Spahijski podrum u Pakracu i kino dvoranu u Pleternici. Na sastanku su prezentirani dosadašnji učinci projekta, postavke, odnosno plan realizacije za 2015. godinu, dugoročni plan projekta i suradnja svih uključenih na regionalnoj razini. Prema sadašnjim procjenama vrijednost ovog regionalnog projekta iznosi 7 milijuna eura za koji je iznimno važna umreženost i suradnja sa privatnim sektorom, koji je uostalom i osmišljen kao poticaj za grane gospodarstva i turizma, odnosno vinsko-vinogradarsku proizvodnju, tradicionalnu gastronomiju, na koju se uvijek nadovezuju prirodne vrijednosti i baština.

Pročitano 4686 puta