Četvrtak, 12 Veljača 2015 13:54

Predstavljen projekt "Zdraviji u Požeško - slavonskoj županiji"

Danas je u Županijskoj vijećnici predstavljen projekt "Zdraviji u Požeško - slavonskoj županiji". Projekt su predstavili ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Mato Matijević i voditeljica Službe za javno zdravstvo dr. Jasmina Kovačević. Predstavljanju su nazočili župan Alojz Tomašević, zamjenik gradonačelnika grada Požege Darko Puljašić, zamjenica gradonačelnika grada Pakraca Ana Marija Blažević, načelnik općine Kaptol Mile Pavičić, zamjenik načelnika općine Velika Ivica Potočanac i tajnik Lige borbe protiv raka dr. Nikola Gotovac. Cilj projekta je organizirati prijevoz ženama na mamografski pregled. Naime, kako je rečeno na predstavljanju, kroz godine provedbe Nacionalnog programa ranog otkrivanja raka dojke prepoznato je da žene s pojedinih područja, općina i okolice gradova imaju poteškoće pri organizaciji prijevoza do bolnice u Požegi ili Pakracu te, unatoč želji da se odazovu na pregled, nisu u mogućnosti doći. Partneri na projektu su županija, gradovi i općine. Zavod za javno zdravstvo Požeško - slavonske županije predstavio je danas i objavljeni javni natječaj "Pušenje odbaci, lovu nabaci!". Natječaj je namijenjen svim punoljetnim pušačima duhana i korisnicima duhanskih proizvoda sa prebivalištem na području Požeško - slavonske županije, a koji su spremni pokušati prestati pušiti i održati apstinenciju od nikotina u trajanju 30 dana, počevši sa 18.02.2015. godine te zaključno sa 19.03.2015. godine. Prijave se primaju do 18. 02. 2015. godine, a pobjednik natječaja bit će nagrađen sa pet tisuća kuna.

Pročitano 4354 puta