Petak, 06 Veljača 2015 13:00

Predstavljena mjera Garancija za mlade

U Županijskoj gospodarskoj komori u Požegi danas je predstavljena mjera za poticanje zapošljavanja mladih "Garancija za mlade". Ispred Ministarstva rada i mirovinskog sustava mjeru je predstavio ministar Mirando Mrsić, a nazočne su uvodno pozdravili župan Alojz Tomašević, zamjenik gradonačelnika Požege Darko Puljašić i predstojnica Zavoda za zapošljavanje Požega Marija Užar. Mjera "Garancija za mlade" državu obvezuje da svim osobama mlađim od 30 godina koje završe obrazovanje, bez obzira jesu li već na Zavodu za zapošljavanje ili ne, u roku 4 mjeseca mora ponuditi zapošljavanje, vježbeništvo, dodatno obrazovanje ili neke druge pogodnosti. Mjere se financiraju iz fondova Europske unije, ukupnog iznosa od 132 milijuna eura za razdoblje 2015. - 2020.

Pročitano 4449 puta