Četvrtak, 05 Veljača 2015 14:30

Održan radni sastanak na temu "Osnivanje proizvođačkih organizacija"

 U organizaciji Požeško – slavonske županije u Županijskoj gospodarskoj komori održan radni sastanak na temu  „Osnivanje proizvođačkih organizacija“. Sastanak je otvorio župan Alojz Tomašević i naglasio „Biti poljoprivrednik nije samo pitanje imati ili ne, to je stil života. Kad danas netko odluči biti  poljoprivrednik, svjestan je da od tog trenutka i narednih desetak godina njegov stil života su znoj i suze. Ako  poljoprivrednici ne udruže svoje interese neće biti napretka“. Prezentacije su održali  Marina Ivančan ispred „Proizvođačke organizacije Drava – Sava, udruga mljekara  Drava – Sava“ koja okuplja preko 200 mljekara i Robert Hadžić član izvršnog odbora Udruge OPG-a „Život“  o tome što su to proizvođačke organizacije  koje su njihove prednosti, o njihovoj važnosti za korištenje sredstava EU i kako ih osnovati. U sklopu zajedničke poljoprivredne politike ovakav model udruživanja u Europi se provodi dvadeset godina, najveće prednosti ovakvog udruživanja su, zajednički nastup na tržištu jeftiniji repromaterijal, i dodatne beneficije u mjerama koje nudi  EU, a u operativnom razdoblju 2014. – 2020. na raspolaganju je oko 400 milijardi Eura.

Pročitano 4293 puta