Srijeda, 31 Prosinac 2014 11:37

Vatrogasci Požeško - slavonske županije kod župana

Danas je u Županijskoj vijećnici župan Alojz Tomašević ugostio Hrvatsku vatrogasnu zajednicu Požeško – slavonske županije.  Sastanku su nazočili Željko Petrović, predsjednik Hrvatske vatrogasne zajednice Požeško – slavonske županije i predsjednici i tajnici deset vatrogasnih društava iz gradova i općina županije. Željko Petrović zahvalio je županu i Požeško – slavonskoj županiji na podršci i financijskim potporama koje su dobili u 2014. godini. Izvijestio je župana o svim aktivnostima u ovoj godini, o broju tehničkih intervencija, gašenja požara i obrana od poplava te obukama mladih vatrogasaca koja se kontinuirano provode u svim društvima. Ukupno 57 dobrovoljnih vatrogasnih društava sudjelovalo  je u 2.340 intervencija s 17.239 radnih sati u prvih devet mjeseci ove godine. Na području Sisačko - moslavačke, Vukovarsko - srijemske i Brodsko - posavske županije u obrani od poplava sudjelovalo je 20 vatrogasaca iz Požeško - slavonske županije ukupno 142 dana. Župan Alojz Tomašević pohvalio je rad Hrvatske vatrogasne zajednice Požeško – slavonske županije i dobrovoljnih vatrogasnih društava. Zahvalio im je na nesebičnom zalaganju i požrtvovnosti kada je pomoć bila najpotrebnija kako na području naše županije, tako i na području županija pogođenim poplavama. Župan Tomašević poželio je svima sretne blagdane i  što manje intervencija u 2015. godini.

Pročitano 4777 puta