Srijeda, 10 Prosinac 2014 00:00

Održana 10. sjednica Županijske skupštine

Danas je u Županijskoj vijećnici održana 10. sjednica Županijske skupštine na kojoj je većinom glasova županijskih vijećnika usvojen proračun za 2015. godinu. Prije početka radnog dijela predsjednik Županijske skupštine Marijan Aladrović pozvao je vijećnike da minutom šutnje odaju počast prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu. Na Sjednici se raspravljalo o slijedećim temama dnevnog reda:

1. a) Prijedlog proračuna Požeško - slavonske županije za 2015. godinu i projekcije za 2016. i 2017. godinu

    b) Prijedlog Odluke o izvršavanju proračuna Požeško - slavonske županije za 2015. godinu

2. a) Izmjene i dopune financijskog plana Županijske uprave za ceste Požeško - slavonske županije za 2014. godinu

    b) Prijedlog financijskog plana Županijske uprave za ceste Požeško - slavonske županije za 2015. i projekcije za 2016. i 2017. godinu

3. Prijedlog odluke o raspoređivanju sredstava za financiranje političkih stranaka i članova Županijske skupštine izabranih s liste grupe birača zastupljenih u Županijskoj skupštini Požeško - slavonske županije za 2015. godinu

4. Prijedlozi programa javnih potreba u Požeško - slavonskoj županiji za 2015. godinu u kulturi, sportu, humanitarno - socijalnih udruga i udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

5. Socijalni plan od 2014. do 2020. godine za Požeško - slavonsku županiju

6. Odluka o pristupanju Požeško - slavonske županije Hrvatskoj mreži zdravih gradova

7. a) Prijedlog rješenja o imenovanju sudaca porotnika Općinskog suda u Požegi

    b) Prijedlog rješenja o imenovanju sudaca porotnika za mladež Općinskog suda u Požegi

8. Zahtjev za pokretanje postupka ocjene suglasnosti s Ustavom Republike Hrvatske slijedećih zakona: Zakon o gradnji (Narodne novine br. 153/13), Zakon o prostornom uređenju (Narodne novine br. 153/13) i Izmjena i dopuna državnog proračuna za 2014. godinu (Narodne novine br. 39/14)

i o temi koju su vijećnici kluba HDSSB-a i Zeleni Hrvatske tražili da se uvrsti u Dnevni red,a glasi

9. Zaključak o hitnoj sanaciji dijelova oštećenih nasipa vodotokova na području Požeško - slavonske županije, a kojima gospodare Hrvatske vode.

Proračun za 2015. godinu, uključujući tri amandmana koje su dostavili vijećnici HDSSB-a, usvojen je sa 22 glasa ZA i 9 suzdržanih. Zahtjev za pokretanje postupka ocjene suglasnosti s Ustavom Republike Hrvatske Zakona o gradnji, Zakona o prostornom uređenju i Izmjeni i dopuni državnog proračuna za 2014. godinu usvojen je jednoglasno.

 

Pročitano 3658 puta