Subota, 06 Prosinac 2014 00:00

Povodom Dana grada u Pleternici otvorena nova knjižnica

U Pleternici je danas svečano obilježen Dan grada i blagdan svetog Nikole, zaštitnika grada Pleternice. Obilježavanje je počelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća za poginule hrvatske branitelje te svetom misom u Župnoj crkvi. Nakon toga uslijedilo je svečano otvorenje nove knjižnice vrijedne 12 milijuna kuna čiju izgradnju su financirali Ministarstvo kulture, Ministarstvo regionalnog razvoja, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i grad Pleternica. Simboličnim presijecanjem vrpce Hrvatsku knjižnicu i čitaonicu otvorili su pomoćnica ministrice kulture Vesna Jurić Bulatović, saborski zastupnik Franjo Lucić i gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić. Ispred prekrasne knjižnice postavljena je bista Ivanu Švearu, povjesničaru i piscu prve hrvatske povijesti na hrvatskom jeziku. Nakon otvorenja u novoj knjižnici održana je Svečana sjednica Gradskog vijeća grada Pleternice kojoj su nazočili brojni uzvanici među kojima i hrvatski general Mladen Markač, saborski zastupnik Šime Đurčević, Milijan Brkić, požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, predsjednik Županijske skupštine i Gradskog vijeća Marijan Aladrović, gradonačelnik Požege Vedran Neferović i gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin. Godišnje nagrade grada Pleternice ove godine dobili su Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Pleternica, NK"Slaven Gradac", pilana MID Frkljevci i Šahovski klub Vina Markota. Povelju počasnog građanina grada Pleternice dobio je Slobodan Markota.

Pročitano 4518 puta