Četvrtak, 04 Prosinac 2014 08:46

Profesor Zdravko Tomac predstavio svoju knjigu "Crveni predsjednik"

U prepunoj dvorani Županijske gospodarske komore u Požegi  prof.dr. Zdravko Tomac sinoć je predstavio svoju novu knjigu "Crveni predsjednik". Predstavljanju su nazočili i požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, predsjednik Županijske skupštine Marijan Aladrović, zamjenik župana Ferdinand Troha, zamjenik gradonačelnika Požege Darko Puljašić, predsjednica ogranka Matice Hrvatske Požega dr. Vesna Vlašić i mnogi drugi. U svom izlaganju prof. Tomac naveo je 11 točaka kojima argumenatira etičku veleizdaju predsjednika Josipovića. "Hrvatsko nacionalno etičko sudište na prvoj svojoj javnoj sjednici u Vukovaru, 20. rujna 2014. godine, podiglo je prve etičke optužnice za veleizdaju. Konkretno, na prvoj sjednici za etičku veleizdaju optuženi su Stjepan Mesić, bivši predsjednik Republike Hrvatske, Ivo Josipović, sadašnji predsjednik Republike Hrvatske, Vesna Pusić, ministrica vanjskih poslova i Milorad Pupovac, predsjednik Odbora za vanjsku politiku Hrvatskog sabora" navodi u svojoj knjizi profesor Tomac i pojašnjava što je Hrvatsko nacionalno etičko sudište:"Hrvatsko nacionalno etičko sudište utemeljeno je na poticaj Hrvatskog žrtvoslovnog društva, 06. lipnja 2014. godine u Zagrebu. Polazeći od dramatičnog utvrđenja da je Hrvatska u dubokoj moralnoj, političkoj, društvenoj i duhovnoj krizi; da je na vlasti skupina neodgovornih i nesposobnih osoba koji se ne rukovode hrvatskim nacionalnim interesima, pa je ustanovljeno da je na djelu izdaja nacionalnih interesa zemlje. Pojave izdaje nalazimo u sva tri temeljna elementa koji čine državu: narod, teritorij i vlast, koji su ugroženi izdajničkim postupcima pojedinaca i vladajućih struktura". Na kraju svoga izlaganja profesor Tomac posebno se zahvalio Stožeru za obranu hrvatskog Vukovara i stopostotnim hrvatskim vojnim invalidima koji već više od mjesec dana prosvjeduju u Savskoj ulici u Zagrebu jer se i dalje žrtvuju za svoju Domovinu - Republiku Hrvatsku.

Pročitano 4310 puta