Ponedjeljak, 24 Studeni 2014 14:17

Nove zakonske regulative s aspekta dodjele proračunskih sredstava udrugama i zakonitosti poslovanja

Danas su u Županijskoj vijećnici održani sastanci s predstavnicima kulturnih udruga, humanitarno – socijalnih udruga i udruga proisteklih iz Domovinskog rata. Tema sastanaka bile su nove zakonske regulative s aspekta dodjele proračunskih sredstava udrugama i promjene u zakonitostima poslovanja udruga. Mr.sc. Sunčica Bajić, voditeljica Ureda za unutarnju reviziju, predstavila je nazočnima novi Zakon o udrugama i Zakon o financijskom poslovanju i računovodstvu neprofitnih udruga. Na sastanku se govorilo o radu udruga u 2014. godini  i planovima za 2015. te o jedinstvenom Kalendaru događanja koji izrađuje Požeško – slavonska županija. Župan Alojz Tomašević zahvalio je svim udrugama na zalaganju i projektima te pozvao na suradnju i u idućoj godini.

Pročitano 4836 puta