Četvrtak, 20 Studeni 2014 12:48

Održan znanstveno – stručni skup „Unapređenje vinogradarstva i vinarstva nakon ulaska Republike Hrvatske u EU“

Danas je u konferencijskoj dvorani požeške Gimnazije održan znanstveno – stručni skup „Unapređenje vinogradarstva i vinarstva nakon ulaska Republike Hrvatske u EU“. Skup je organizirao Zavod za znanstveni i umjetnički rad HAZU u Požegi u suradnji s brojnim fakultetima, školama i javnim ustanovama. U ime domaćina skup su otvorili voditelj Zavoda akademik Dubravko Jelčić i upraviteljica dr.sc. Snježana Jakobović. Nazočne sudionike skupa pozdravili su požeško – slavonski župan Alojz Tomašević, gradonačelnik grada Požege Vedran Neferović i dekan prehrambeno – tehnološkog fakulteta u Osijeku dr.sc. Drago Šubarić. Župan Alojz Tomašević zahvalio je Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti što je odabrala Požeško – slavonsku županiju za prvi znanstveni skup posvećen vinogradarstvu i vinarstvu. „Temeljna odrednica mojeg političkog rada je gospodarstvo i da bi pomogli razvoju gospodarstva i učinili ga konkurentnim kako u Hrvatskoj, tako i u Europi,  sigurno trebamo pomoć znanosti. Poljoprivreda je temelj i odrednica Požeško – slavonske županije, svakako i vinogradarstvo i vinarstvo sa svojih 740 poljoprivrednih gospodarstava i 1500 hektara nasada vinograda i svjesni smo da imamo izvrstan proizvod koji moramo dizati na višu razinu. Vjerujem da će se ovakvi skupovi nastaviti i nadam se da ćemo na temelju razgovora, pitanja, dobrih ideja i promišljanja pomoći našem gospodarstvu.“ – istakao je župan.

Pročitano 7105 puta