Utorak, 04 Studeni 2014 12:20

Požeško - slavonska županija do 2016. godine bez mina

Župan Alojz Tomašević održao je danas radni sastanak sa ravnateljem Hrvatskog centra za razminiranje Draženom Jakopecom na temu minski sumnjivih područja. Prema riječima ravnatelja Jakopeca Požeško - slavonska županija do 2016. godine biti će bez minski sumnjivih područja:" Suradnja sa Požeško - slavonskom županijom je jako dobra i danas ovdje mogu reći da je općina Velika čista, bez minsko sumnjivih područja. Do 2016. godine planiramo očistiti od mina cijelu županiju". Župan Tomašević zahvalio se ravnatelju Jakopecu na izvrsnoj i korektnoj suradnji jer minski sumnjiva područja usporavaju i koče razvoj županije. "Sretan sam što je općina Velika čista od mina i što će u skorijoj budućnosti i cijela županija, odnosno gradovi Pakrac i Lipik te općina Brestovac, biti očišćeni. Za iduću godinu ravnatelj je najavio čišćenje svih poljoprivrednih površina i tada će napokon sva ta polja, sve te njive biti u funkciji. Za gospodarski razvoj naše županije to je od velikog značaja" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Sastanku su nazočili i načelnica Odjela za plansko - analitičke poslove Nataša Mateša - Mateković,  gradonačelnik Lipika Vinko Kasana, županijski koordinator Branko Grgić te predstavnici grada Pakraca i općine Brestovac.

Pročitano 3911 puta