Četvrtak, 09 Listopad 2014 13:08

Župan u berbi grožđa sa učenicima Poljoprivredno-prehrambene škole

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i njegov zamjenik Ferdinand Troha jutros su sa profesorima i učenicima Poljoprivredno - prehrambene škole iz Požege bili u berbi grožđa u školskim vinogradima nad Vrandukom. Ravnateljica škole Marija Grgić rekla je kako u vinogradu obnovljenom devedesetih godina , na nešto više od tri hektara, uzgajaju graševinu, sivi pinot i malo crnog sortimenta. Prilikom obilaska vinograda i sudjelovanja u berbi grožđa župan Tomašević je rekao: "Ovi mladi ljudi koji pohađaju Poljoprivredno - prehrambenu školu naučit će na koji način razvijati svoje obiteljsko gospodarstvo u budućnosti. Ovo je predivna priča i dokaz da škole mogu proizvoditi i u praktičnom djelu učenicima pokazati kako se i od ovakvog rada može živjeti".

Pročitano 4284 puta