Utorak, 07 Listopad 2014 18:12

Održana 9. sjednica Županijske skupštine

Na danas održanoj sjednici Županijske skupštine vijećnici su raspravljali o slijedećim temama:

1. Polugodišnji izvještaj o izvršenju proračuna Požeško - slavonske županije za 2014. godinu

2. Prijedlog I. izmjene i dopune proračuna Požeško - slavonske županije za 2014. godinu - Rebalans I

3. Polugodišnji izvještaj o izvršenju financijskog plana Županijske uprave za ceste Požeško - slavonske županije za 2014. godinu

4. Polugodišnje izvješće o radu župana za razdoblje od 01. siječnja do 30. lipnja 2014. godine

5. Odluka o produljenju trajanja važeće Županijske razvojne strategije 2011.-2013. na razdoblje od 201..-2015. godine - prijedlog

6. Primjedbe na nacrt Strategije prometnog razvoja Republike Hrvatske 2014. - 2030. godine

7. Suglasnost na Odluku Upravnog vijeća Doma zdravlja Požeško - slavonske županije o promjeni djelatnosti - prijedlog

8. Suglasnost na odluku Upravnog vijeća Doma zdravlja o darovanju objekta Gradu Pakracu - prijedlog

9. Izbor članova savjeta mladih Požeško - slavonske županije

Na samom početku Skupštine dnevni red je nadopunjen sa nekoliko točaka. Na prijedlog Kluba vijećnika SDP-a  točkom Prijedlog o odricanju jednomjesečne vijećničke naknade u korist stradalima sa poplavljenih područja Požeško - slavonske županije, a na prijedlog Kluba vijećnika HDZ-HSS-HSLS-NL Joze Gavrana i nezavisne vijećnice Kristine Čuljak dnevni red je nadopunjen točkom o opozivu predjednice Županijske skupštine i izboru novog predsjednika. Većinom glasova vijećnika  Županijske skupštine, njih dvadeset, smijenjena je predsjednica Županijske skupštine Mirela Mezak Stastny. Za novog predsjednika izabran je Marijan Aladrović, a na njegovo dosadašnje mjesto zamjenika Skupštine izabran je Andrija Mitrović. Jedna od najbitnijih točaka za Požeško - slavonsku županiju je prijedlog nacrta Strategije prometnog razvoja RH 2014. - 2030. godine prema kojemu su uklonjeni svi prometni pravci koji se nalaze ili prolaze kroz Požeško - slavonsku županiju te se time sustavno degradira i izolira prostor županije, a i cijele Slavonije. Županijska skupština prihvatila je Primjedbe na nacrt Strategije prometnog razvoja Republike Hrvatske 2014. - 2030. te donijela Rezoluciju koja će biti dostavljena nadležnom ministarstvu, Vladi Republike Hrvatske i Hrvatskom saboru kako bi još jednom preispitali odluku o budućem razvoju svih dijelova RH koji znatnije zaostaju u svom policentričnom razvoju i uvrštavanje prometnih pravaca Požeško - slavonske županije u Strategiju prometnog razvoja RH 2014. - 2030. godine.

Pročitano 5032 puta