Utorak, 07 Listopad 2014 13:29

Odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima obilježen Dan neovisnosti Republike Hrvatske

Povodom obilježavanja Dana neovisnosti Republike Hrvatske na Trgu 123. brigade kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima brojna izaslanstva položila su vijence i zapalila svijeće. Počast su odali predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, vojske, policije, Požeško - slavonske županije, grada Požege i HDZ-a. U ime Požeško - slavonske županije počast su odali župan Alojz Tomašević i njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović. Dana 08. listopada 1991. godine Hrvatski sabor donio je jednoglasnu Odluku o raskidu svih državnopravnih veza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ čime je Republika Hrvatska postala neovisna država.

Pročitano 3774 puta