Utorak, 07 Listopad 2014 11:49

Tužna obljetnica u Batinjanima i Gornjoj Obriježi

U organizaciji Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja Domovinskog rata Pakrac - Lipik i uz sudjelovanje ostalih udruga proisteklih iz Domovinskog rata Pakraca i Lipika, jučer, 06. listopada, obilježena je tragična pogibija devetnaest hrvatskih branitelja u Batinjanima i Gornjoj Obriježi. Položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomenika poginulim braniteljima u Batinjanima, Velikom Banovcu i Gornjoj Obriježi gdje je, ispred memorijalne spomen kapelice, služena i Sveta misa. Bitka za Batinjane jedna je od najvažnijih i presudnih na pakračkom, ali i cijelom zapadnoslavonskom ratištu. Poginula su 23 hrvatska vojnika i 5 civila zbog čega je taj dan dan najveće tragedije, cesta spasa postala je cesta smrti. Obilježavanju tužne 23. obljetnice pogibije hrabrih hrvatskih branitelja nazočili su i odali počast polaganjem vijenca i paljenjem svijeće požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović.

Pročitano 3990 puta