Ponedjeljak, 22 Rujan 2014 08:51

Održana Županijska stočarska izložba u Alilovcima

Pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede, Požeško - slavonske županije, HGK Županijske komore Požega i grada Požege protekloga vikenda u Alilovcima održana je Županijska stočarska izložba Požega 1863 - 2014. Izložbu je otvorio požeško - slavonski župan Alojz Tomašević uz nazočnost ostalih uzvanika među kojima su bili saborski zastupnici Franjo Lucić i Dražen Đurović, zamjenik župana Ferdinand Troha, gradonačelnik Požege Vedran Neferović, gradonačelnik Lipika Vinko Kasana, predsjednik Županijske gospodarske komore Luka Balenović i domaćin izložbe, načelnik općine Kaptol Mile Pavičić. Na izložbi su izlagali stočari Požeško - slavonske i Brodsko - posavske županije, a ocjenjivana su najbolja izložena grla. Nagradu za najbolju junicu dobila je junica Pliva vlasnika Ivice Ribičića iz Kutjeva, a najbolja krava je Rebeka, vlasnika Vladimira Tadijala iz Tominovca. Uz prikaz pastuha lipicanske pasmine i pastuha pasmine hrvatski hladnokrvnjak, na izložbi su ocjenjivane i najljepše svatovske zaprege, a najljepšom je proglašena zaprega Antuna Grgića iz Adžamovaca.

Pročitano 4682 puta