Petak, 12 Rujan 2014 13:07

Poljoprivredno - prehrambena škola u Požegi dobila kemijski laboratorij

Župan Alojz Tomašević danas je u Poljoprivredno - prehrambenoj školi u Požegi otvorio laboratorij za kemiju i analizu hrane. Požeško - slavonska županija osigurala je sredstva za opremanje laboratorija u iznosu od gotovo 190 tisuća kuna dok je sama škola uložila dodatnih 11 tisuća kuna. Projekt Poljoprivredno - prehrambene škole pod nazivom "Podizanje standarda strukovnog obrazovanja zanimanja prehrambeni tehničar" započeo je u rujnu 2013. godine, a završen je godinu dana kasnije. "Čestitam ravnateljici škole koja je inicirala opremanje jednog ovakvog laboratorija za potrebe napredovanja svojih učenika. Smatram da ovaj laboratorij ne smije ostati samo za potrebe škole nego treba pronaći model kako i našim privrednicima omogućiti da u njemu provode potrebne analize" rekao je prigodom otvaranja župan Tomašević. Ravnateljica škole Marija Grgić istaknula je da napokon, nakon 40 godina, Poljoprivredno - prehrambena škola ima svoj laboratorij za provođenje kemijskih analiza i analiza hrane. "Mi obrazujemo prehrambene tehničare i prema njihovom programu 50 posto nastave je teorija, a 50 posto praktični dio. Zahvalni smo Požeško - slavonskoj županiji na osiguranim sredstvima za opremanje laboratorija i samim time za bolje uvjete provođenja nastavnog programa" rekla je ravnateljica Grgić.

Pročitano 4832 puta