Ponedjeljak, 01 Rujan 2014 08:14

Održano 11. natjecanje orača Požeško - slavonske županije

Protekloga vikenda na parcelama Poljoprivredno - prehrambene škole u Požegi održano je 11. natjecanje orača Požeško - slavonske županije pod pokroviteljstvom Požeško - slavonske županije i grada Požege, a u organizaciji županijske udruge orača i Savjetodavne službe. Natjecanje je otvorio Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević:" Dragi zaljubljenici u našu predivnu Slavoniju, danas se natječemo jedanaesti put i pokazujemo da bez žuljevitih ruku, bez znoja i velikog rada nema niti zadovoljštine niti uspjeha. Čestitam vam na tome što ste odlučili ostati na svojoj zemlji i danas nama ovdje pokazati što i kako radite. Želim vam puno uspjeha  i neka natjecanje počne." Oranje se ocijenjivalo prema kriterijima Hrvatske udruge orača i prema riječima predsjednika županijske udruge orača, Ivice Prpića, natjecatelji su pokazali jako dobre rezultate. U kategoriji plugova ravnjaka natjecala su se tri natjecatelja, prvo mjesto osvojio je Miroslav Bartolović, a drugo i treće Marko Kuba i Nenad Gaić. U kategoriji premetnjaka natjecalo se 9 orača, prvi je bio Mijo Samaržija, drugi Blago Ivanika, treći Nikica Marić. Natjecali su se još i Nikola Bulaja, Luka Japarić i Marko Šutalo. Članovi konjogojske udruge "Vallis Aurea" pokazali su kako se nekada oralo sa konjima i vožnju u zapregama.

Pročitano 4355 puta