Petak, 29 Kolovoz 2014 10:18

Svečano obilježen Dan općine Velika

Svečanom sjednicom u Vatrogasnom domu u Velikoj obilježen je Dan općine Velika. Sjednici su  nazočili saborski zastupnik Franjo Lucić, župan požeško - slavonski Alojz Tomašević, gradonačelnici i načelnici sa područja Požeško - slavonske županije, načelnica općine Raša, gospodarstvenici, predstavnici vojske, policije, sudstva, kulturnog i javnog života te mnogi drugi. Načelnik općine Velika Vlado Boban u svom izlaganju je rekao: "Na današnji dan, dan općine, obično se radi rezime onoga što se radilo u proteklih godinu dana. Moram biti iskren i priznati da je bilo više lošega nego dobroga jer ova Vlada koja trenutno vodi Republiku Hrvatsku ne radi dobro. Investicije stoje, projekti čekaju. Nadam se da će se uskoro nešto pokrenuti. U proteklih godinu dana vratili smo sve dugove koji su nas pritiskali 8 godina, dječji vrtić je pri kraju, investitor najavljuje početak radova na bazenima za nekoliko dana. Nadam se da će te investicije zaustaviti odlazak mladih iz naše općine". Nakon načelnikovog govora uzvanicima se obratio župan Tomašević:" Čestitam mladom načelniku Bobanu na hrabrosti koju je imao kada je prije 8 godina došao na čelo općine koja je bila u velikim dugovima i koji je svojim entuzijazmom i radom te dugove vratio. Siguran sam da će investicije koje su u pripremi biti realizirane i da će zaustaviti odlazak mladih iz općine Velika i iz naše Zlatne doline. Svim stanovnicima općine Velika čestitam njihov dan i neka ih čuva njihov zaštitnik, sveti Augustin".

Pročitano 4299 puta