Srijeda, 30 Srpanj 2014 09:54

Župan održao koordinaciju sa gradonačelnicima i načelnicima

U Velikoj vijećnici Požeško - slavonske županije župan Alojz Tomašević održao je redovnu koordinaciju sa gradonačelnicima i načelnicima sa slijedećim dnevnim redom: 1. Izvješće o stanju u općinama, gradovima i županiji, 2. Konačno izvješće o poplavama na području Požeško - slavonske županije, 3. Najava Državnog prvenstva u oranju, 4. Najava Aurea festa, 5. Geoinformacijski sustav prostornih planova Požeško - slavonske županije i 6. Razno. Nakon završene koordinacije župan Tomašević je rekao: "Na današnjoj koordinaciji raspravljalo se o nekoliko točaka, davali su se prijedlozi i potpore za projekte općina i gradova koji su u tijeku. Imamo nekoliko aktivnosti koje nam slijede, a jedna od njih je Državno prvenstvo u oranju koje će se održati 13. rujna na području Poljoprivredno - prehrambene škole u Požegi. Završeno je izvješće o poplavama na području Požeško - slavonske županije i ukupna šteta iznosi 115 milijuna kuna. Komisija je završno izvješće poslala prema resornim ministarstvima i očekujemo da će Vlada RH pronaći sredstava i za našu županiju. Nažalost, u znatnom dijelu izvješća iz ministarstava naša županija je bila izostavljena, kao da kod nas nije bilo poplava. Tražio sam i tražim da se i privrednike sa područja naše županije, koji su bili pogođeni poplavom, također oslobodi plaćanja kao što je i u dijelu Vukovarsko - srijemske županije". Aurea fest nazočnima je predstavio direktor festivala Veljko Valentin Škorvaga.

Pročitano 4197 puta