Petak, 18 Srpanj 2014 11:02

U Požegi u rujnu Državno natjecanje u oranju

Danas je u Županijskoj vijećnici održan sastanak Organizacijskog odbora 12. Državnog natjecanja RH u oranju i 3. Državnog natjecanja RH u oranju konjima. Natjecanja će se održati u subotu, 13.09.2014., u Požegi na ratarskoj površini Poljoprivredno – prehrambene škole. Uz župana Alojza Tomaševića i zamjenika župana Željka Jakopovića, sastanku su nazočili predstavnici Hrvatske udruge za organizaciju natjecanja orača – HUONO, Poljoprivredno – prehrambene škole, Obrtničke škole, Đačkog doma, Savjetodavne službe, Turističke zajednice Požeško – slavonske županije, Turističke zajednice grada Požege, Ministarstva poljoprivrede te Konjogojstvenih udruga. Na sastanku su definirani svi detalji oko organizacije natjecanja te daljnji koraci pojedinih radnih skupina s ciljem okupljanja što većeg broja posjetitelja. Na natjecanju se očekuje preko stotinu natjecatelja iz svih županija Republike Hrvatske.

Pročitano 4381 puta