Utorak, 01 Srpanj 2014 11:25

Održan sastanak na temu Županijske razvojne strategije

Danas je u Županijskoj vijećnici održan sastanak tima za gospodarstvo i turizam u cilju izrade Županijske razvojne strategije. Županijska razvojna strategija je planski dokument za održivi društveno-gospodarski razvoj, a u Požeško – slavonskoj županiji trenutno je u izradi 3. generacija Županijske razvojne strategije za razdoblje 2015.-2020. godine.  Izrada Županijske razvojne strategije temelji se na načelu uključenosti javnosti i partnerskog odnosa svih dionika društva te su zato organizirana četiri tima zadužena za izradu pojedinih dijelova strategije. Uz župana Alojza Tomaševića, zamjenika župana Željka Jakopovića i pročelnicu Upravnog odjela za gospodarstvo i graditeljstvo Branku Kubu, sastanku su nazočili predstavnici gradova, općina i turističkih zajednica te brojni gospodarstvenici Požeško – slavonske županije. Nakon analize postojećeg stanja provedena je rasprava te su svi prisutni sudjelovali u izradi SWOT analize u kojoj su navedene snage, slabosti, prilike i prijetnje vezane uz gospodarstvo i turizam Požeško – slavonske županije.

Pročitano 3917 puta