Petak, 27 Lipanj 2014 14:31

Svečano obilježen Dan općine Kaptol

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima na groblju u Kaptolu započelo je danas obilježavanje Dana općine Kaptol. Nakon odavanja počasti poginulima uzvanici su se uputili na novoimenovani Trg dr. Franje Tuđmana u Kaptolu gdje su, nakon kratkog svečanog programa, načelnik općine Kaptol Mile Pavičić i prof.dr. Miroslav Tuđman otkrili spomen poprsje prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana. Spomen poprsje postavljeno je na inicijativu Udruge veterana domovinskog rata ogranak Kaptol i predsjednika Udruge Ivice Pezerovića, a izradio ga je akademski kipar Ante Manuša. Svečana sjednica održana je u vijećnici Općine Kaptol uz nazočnost saborskih zastupnika prof. dr. Miroslava Tuđmana i Šime Đurčevića, župana Alojza Tomaševića i njegovih zamjenika, gradonačelnice Pleternice Antonije Jozić, gradonačelnika Požege Vedrana Neferovića, gradonačelnika Lipika Vinka Kasane, načelnika općina Vlade Bobana i Ivice Kovačevića te mnogih drugih. Načelnik Pavičić u uvodnom dijelu podnio je izvješće o svome radu u proteklih godinu dana i zahvalio se svim svojim suradnicima i općinskim vijećnicima na konstruktivnoj suradnji. Pozdravljajući prisutne župan Alojz Tomašević je rekao:" Ne postoji ništa važnije nego obrana naše Domovine i zahvaljujem veteranima i hrvatskim braniteljima na inicijativi za postavljanje spomen poprsja našem prvom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu. Vama načelniče i svim vašim sumještanima čestitam dan vaše općine, a o tome kako i koliko radite najviše govori pet mandata tijekom kojih ste vodili i vodite ovu općinu". Na Svečanoj sjednici uručene su godišnje nagrade, a ove godine nagrađeni su DVD Kaptol, Češka beseda, Ivica Pezerović, Josip Lukačević i Ines Kopunić.

Pročitano 4309 puta