Četvrtak, 26 Lipanj 2014 10:37

U Požegi otvorena hladnjača za voće i povrće

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević otvorio je hladnjaču za voće i povrće tvrtke Danijel d.o.o. iz Pleternice. Hladnjača je kapaciteta 700 tona, ima pet komora u režimu rada i plus i minus, i prilagođena je za čuvanje svih vrsta voća i povrća. "Čestitam na hrabrosti za ulaganjem u jedan novi projekt u vrijeme kada se kod nas često može čuti kako se ništa ne isplati raditi. Ovakav objekat potreban je našoj poljoprivredi jer moramo voditi bitku da obradimo svaku stopu naše plodne Slavonije"  tom prigodom rekao je župan Tomašević. Vlasnik tvrtke Zvonko Čorak istaknuo je kako je ovo prva hladnjača na području Požeško - slavonske županije." Do sada ova županija nije imala niti jednog prostora u kojemu bi proizvođači voća i povrća mogli smjestiti svoje proizvode koji ne podnose visoke temperature i koji ne mogu ići odmah na tržište" rekao je Čorak. Otvorenju hladnjače nazočili su i zamjenici župana, gradonačelnici i načelnici te proizvođači voća i povrća sa područja Požeško - slavonske županije.

 

 

Pročitano 5220 puta