Petak, 13 Lipanj 2014 19:04

Obilježena obljetnica osnutka 63. samostalne gardijske bojne Požega

Članovi Udruge ratnih veterana 63. samostalne gardijske bojne danas su svečano obilježili 23. godišnjicu osnutka 63. samostalne gardijske bojne Požega. Obilježavanje je počelo odavanjem počasti poginulim pripadnicima kod spomenika na Trgu 123. brigade u Požegi, te nastavljeno predstavljanjem monografije "1. gardijska brigada tigrovi" i "satom istine" o 63. samostalnoj gardijskoj bojni. Nakon toga su se uzvanici uputili u Katedralu sv. Terezije Avilske na svetu misu za sve poginule hrvatske branitelje. Svečano obilježavanje nastavilo se na stadionu u Vidovcima ispred spomen obilježja gdje su vijence položili požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović, u ime grada Požege gradonačelnik Vedran Neferović i njegov zamjenik Darko Poljašić, predstavnici MO Vidovci, predstavnici NK Dinamo Vidovci-Dervišaga te Udruga ratnih veterana 63. samostalne gardijske bojne. Nakon odavanja počasti župan Alojz Tomašević otvorio je 3. Memorijalni nogometni turnir veterana koji se održava u spomen na poginule hrvatske branitelje u Domovinskom ratu Vidovci - Dervišaga i 63. samostalnog bataljuna. Na turniru su nastupile četiri ekipe: 63. samostalni bataljun ZNG, Policijsa uprava Požeško - slavonske županije, Vojarna 123. brigade HV Požega i NK "Dinamo" Vidovci - Dervišaga.

Pročitano 5223 puta