Četvrtak, 29 Svibanj 2014 13:10

Župan uručio nagrade najboljim učenicima na natječaju "Kreativni i neovisni"

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević i ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Mato Matijević uručili su danas u Županijskoj vijećnici nagrade učenicima srednjih škola koji su na natječaju "Kreativni i neovisni" ostvarili najbolje rezultate. Požeško-slavonska županija (Županijsko stručno povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe droga) i Zavod za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije raspisali su natječaj "Kreativni i neovisni" povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, namijenjen svim učenicima srednjih škola u Požeško-slavonskoj županiji, za izradu likovnih radova, plakata, fotografije ili jednominutnog filma. Natječaj je bio otvoren od 13.12.2013. do 15.04.2014. godine. Nakon što je Povjerenstvo za odabir svake škole izvršilo selekciju pristiglih radova, ista su dostavljena Županijskom povjerenstvu u sastavu dr.sc. Vesna Vlašić, Dejvid Zombori,mag.psih. i Danijela Starčević,dipl.iur. te je ono izvršilo odabir najboljih radova.
Za najbolji grupni uradak u kategoriji "fotografije" najbolji su bili učenici Katoličke gimnazije Požega: Žana Bartošak i Ema Hiršman pod mentorstvom prof. Marijane Ćorluka. Drugo mjesto u navedenoj kategoriji pripalo je također učenicima Katoličke gimnazije Požega Elizabeti vuković i Emi Thur. U kategoriji "plakat" najbolji su bili učenici Ekonomske škole Požega: Antonija Čirko, Viktorija Matijević, Laura Vuić, Bernardica Šarić, Nikolina Tutić i Ivona Teodorčević pod mentorstvom profesorice Višnje Menđel-Troha. Za najbolji individualni uradak u kategoriji "fotografija" nagradu za prvo i drugo mjesto dobile su učenice Katoličke gimnazije Požega Ingrid Grgurić i Lorena Mandić. U kategoriji plakat nagradu za prvo mjesto osvojila je Ivana Terman, drugo mjesto Ema Hiršman te treće mjesto Anja Ljevar. U kategoriji "jednominutni film" nagradu je osvojila Petra Knajs. Nagrađeni učenici i škole dobili su novčane nagrade koje je osigurao Zavod za javno zdravstvo dok su mentori dobili knjige. Svim učenicima koji su na navedenom natječaju sudjelovali bilo individualnim radovima ili u izradi grupnog rada, župan Tomašević uručio je priznanja, a svi radovi biti će izloženi povodom Međunarodnog dana borbe protiv ovisnosti, 26. lipnja.


Pročitano 3998 puta