×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 689
Petak, 16 Svibanj 2014 02:00

Ministar turizma u Požeško – slavonskoj županiji

U Županijskoj vijećnici jučer je održan sastanak kojemu su nazočili: ministar turizma Republike Hrvatske Darko Lorencin sa suradnicima, saborski zastupnik Franjo Lucić, požeško – slavonski župan Alojz Tomašević, gradonačelnici i načelnici Požeško – slavonske županije, direktori turističkih zajednica i gospodarstvenici iz turističkog sektora. Na sastanku se razgovaralo o tome što donosi novi prijedlog ustroja i reformi u turizmu, suradnji „zelene i plave“ Hrvatske te o razvojnim projektima Požeško – slavonske županije iz područja turizma. Župan Tomašević zahvalio se ministru na dolasku u Požeško – slavonsku županiju te istaknuo osnovne gospodarske grane kroz koje vidi razvoj županije: poljoprivredu, drvnu industriju i turizam. „Požega i Požeško – slavonska županija, u turističkom smislu, imaju puno toga za ponuditi prvenstveno zbog kulturne baštine i svoje preko 8 stoljeća bogate povijesti. Sve to moramo staviti u funkciju, razvijati i stvarati nova radna mjesta za ostanak mladih, obrazovanih ljudi. Dodatne mogućnosti razvoja naše županije vidimo i u povlačenju sredstava iz fondova EU“ rekao je župan Tomašević te zahvalio ministru što je došao raspravljati o izmjenama Zakona o turističkim zajednicama s kojim se, naglasio je župan Tomašević, Požeško – slavonska županija, a i ostale slavonske županije, ne slažu.

Pročitano 3463 puta