×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 689
Ponedjeljak, 05 Svibanj 2014 02:00

Župan Tomašević obišao pleterničko područje

Požeško – slavonski župan Alojz Tomašević i gradonačelnica grada Pleternice Antonija Jozić jučer su obišli mlin obitelji Kranjčić u mjestu Bučje ugrožen  izlijevanjem Orljave.  Prema riječima gradonačelnice Jozić  elementarna nepogoda iz 2010. godine kada se Orljava izlila i poplavila kuće neće se ponoviti: „Upravo sam bila na retenciji Vrbova u Sesvetama koja je izgrađena upravo nakon te katastrofalne 2010. godine i koja je sad u pravoj funkciji: zadržati vodostaj i onemogućiti izlijevanje Vrbove.

Iste godine odrađen je i sustav obrane od poplave na području šume Gložik i nema opasnosti za Ivanindvorsko naselje. Londža se regulira kod Čaglina, akumulacijom. Orljava trenutno raste no opasnosti za samu Pleternicu nema. Za popodne najavljuju prestanak oborina, a porast vodostaja kroz Pleternicu možemo očekivati kroz sljedećih 24h“. Župan Tomašević i gradonačelnica Jozić obišli su i branu u Pleternici te mini hidroelektranu. U tijeku objavljivanja teksta oborine su prestale i vodostaj Orljave počeo je opadati.

Pročitano 3752 puta