×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 689
Srijeda, 30 Travanj 2014 20:17

Obilježena obljetnica vojno-redarstvene akcije „Bljesak“

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade u Požegi danas je obilježena 19. obljetnica vojno – redarstvene akcije „Bljesak“.  Počast poginulim hrvatskim braniteljima odala su izaslanstva udruga proisteklih iz Domovinskog rata, vojske, policije, a u ime Požeško – slavonske županije župan Alojz Tomašević i njegovi suradnici Ferdinand Troha i Željko Jakopović te predstavnici  grada Požege gradonačelnik Vedran Neferović i zamjenici Mario Pilon i Darko Puljašić.

Operacijom „Bljesak“, pripadnici Hrvatske vojske i Specijalne policije Republike Hrvatske, 01. svibnja 1995. godine, munjevitom su akcijom oslobodili okupirana područja zapadne Slavonije.

Pročitano 3766 puta