Četvrtak, 25 Rujan 2014 11:08

Prvi tajnik veleposlanstva Slovačke i slovački poduzetnici posjetili Požeško – slavonsku županiju

Zamjenik župana Željko Jakopović primio je danas delegaciju slovačkih poduzetnika na čelu s prvim tajnikom veleposlanstva Slovačke za ekonomska pitanja Borisom Petríkom. Slovački poduzetnici zainteresirani su za otpad koji nastaje pročišćavanjem otpadnih voda i tijekom procesa zbrinjavanja komunalnog otpada iz centara za gospodarenje otpadom. Također, žele ulagati u bioplinska postrojenja, instaliranje rasvjete te gradnju mini hidroelektrana. Zamjenik župana Željko Jakopović prezentirao je nazočnima poljoprivredne, vodne i industrijske potencijale Požeško – slavonske županije. Nakon sastanka, slovačka delegacija posjetit će tvrtke Tekija d.o.o. i Spin Valis d.d. koji trenutno gradi kogeneracijsko postrojenje za proizvodnju električne i toplinske energije.

Pročitano 6730 puta