×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 689
Petak, 04 Travanj 2014 20:03

Danski investitori zainteresirani za ulaganja u poljoprivredi

Protekla dva dana u radnom posjetu u Požeško - slavonskoj županiji boravili su danski investitori, vlasnici farme u Danskoj koja godišnje proizvodi 80 tisuća prasadi. Pokazali su interes za izgradnju jedne takve farme u Požeško - slavonskoj županiji na površini od 2 do 5 ha. Zamjenik župana Željko Jakopović i načelnik općine Velika Vlado Boban razgovarali su sa investitorima o budućim ulaganjima.

Zamjenik Jakopović, zbog situacije sa zemljištem odnosno nedostatka zemlje, predložio je danskim investitorima modifikaciju projekta te da naprave reprocentar (nukleus farmu) proizvodnje 50-60  tisuća prasadi s ciljem da se ta prasad kod malih farmera utovi do određene težine. Investitori su pokazali veliki interes i potvrdili da uskoro dolaze sa konkretnim projektom.

Pročitano 6301 puta